ProdejBylin.cz
vyhledat  

Dobromysl nať

název drogy latinsky : Herba origani vulgaris
matečná rostlina česky : Dobromysl obecná
matečná rostlina latinsky : Origanum vulgare
balenícena/balpočet
25,00 Kč
59,00 Kč
263,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Dobromysl je vytrvalá bylina dorůstající 20-50(80) cm. Její nať je načervenalá s vejcovitými listy. Kvete drobnými fialovýni květy, které jsou sekupeny do malých klásků sdružených do bohaté metliny. Dobromysl roste na suchých a teplých stanovištích, hlavně stráních, okrajích lesů a pasekách.

Dobromysl obsahuje silice - thymol a karvakrol, třísloviny, hořčiny, tanin, těkavý olej, gumopryskyřici a další látky.

Dobromysl svým složením působí jako antioxidant, což znamená, že chrání buňky před oxidativním stresem. Přispívá k normálnímu krevnímu tlaku, činnosti jater a dýchání. Vyzkoušet ji mohou také maminky pro bezproblémový průběh kojení. V neposlední řadě má pozitivní účinky v oblasti duševního výkonu a zdravého spánku. Její nezastupitelné místo je v kuchyni jako koření.

Příprava nálevu: 1 čajovou lžičku natě dobromysli zalijte 250 ml vroucí vody a nechejte 10 minut vylouhovat. Potom přeceďte. Pije se 2x denně.

Tato bylina je známa také pod názvy červená lebeda, dobrá mysl, dobráček, dobromysel, dobrotnice, divoká marjánka, obecní origanum, oregano, oreganum, origanum, pamajorán, plané origanum, saský balzám, voněkras, zimní majoránka nebo zimní marjánka.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat