ProdejBylin.cz
vyhledat  

Černý bez květ

název drogy latinsky : Flos sambuci
matečná rostlina česky : Bez černý
matečná rostlina latinsky : Sambucus nigra
balenícena/balpočet
39,00 Kč
135,00 Kč
570,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Černý bez je keř či strom dosahující výšky až kolem sedmi metrů. Typickým znakem jsou bílé drobné květy a černé bobulky rostoucí v hustých trsech.

V květech černého bezu vědci objevili několik důležitých vitamínů, včetně vitamínu A, B1, B2, B3 a C. Květ černého bezu je bohatý na bioflavonoidy, většinou flavony a flavonoly.

Květy černého bezu se používají zejména při dýchacích obtížích (nachlazení), ale také při močových a ledvinových potížích. Své uplatnění najde i při přípravě sirupů, limonád a marmelád.

Příprava nálevu (čaje): přibližně 2 polévkové lžíce květu zalijte 0,5 l horké vody, nechejte 7-10 minut vyluhovat a pak přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy baza, bazičky, beza, bez domácí, bezinky, bez psí, bez smradlavý, bezoví, bezový květ, bílý bez, bzí, bzina, bzinčí, bzinky, černá bzinka, habzina, habžina, hulák, hular, hural, chebst, chebz, kašička, kozíček, kobzinky, kozičky, psí víno léčivé, psounský bez, pukač, smradinka, smradinky, smradlavej bez, smradlavka nebo zebrový květ.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat