ProdejBylin.cz
vyhledat  

Celík zlatobýl nať

název drogy latinsky : Herba solidaginis virgaureae
matečná rostlina česky : Zlatobýl obecný
matečná rostlina latinsky : Solidago virgaurea
balenícena/balpočet
25,00 Kč
70,00 Kč
260,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Celík zlatobýl je vytrvalá rostlina s přímou, jednoduchou, na spodu lysou, někdy roztroušeně plstnatou lodyhou. Ta je listnatá až jeden metr vysoká. Kvete výrazně zlatými květy. Celík zlatobýl je rozšířený v Evropě, Asii, a Severní Americe. Roste na slunečných svazích, ve světlých lesích a na suchých skalách od nížin až do hor.

Celík zlatobýl obsahuje flavonoidy, rutin, betain, třísloviny, saponinové glykosidy, fenolové kyseliny, hořčiny, sliz, silici, amid kyseliny nikotinové a další látky.

Celík zlatobýl přispívá k normální funkci močové soustavy. Působí jako antioxidant, což znamená, že pomáhá chránit buňky před oxidativním stresem. Napomáhá přirozené obranyschopnosti a odolnosti organizmu. Napomáhá normálnímu stavu kloubů a lze ho vyzkoušet pro před menstruační a menopauzální konfort žen.

Příprava nálevu: 1 kávovou lžičku naťě celíku zalijte 250 ml vroucí vody a nechejte 15 min vyluhovat v přikryté nádobě.

Tato bylina je známa také pod názvy celík, celík zlatobýl, čelík, celník, hadí traňk, hadí truňk, svalník, svalník prostřední, svalník turecký, vysoký traňk, zlatá metla, zlatobejl, zlatobejlí, zlatý traňk, zlatý prut nebo žlutá metla.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat