ProdejBylin.cz

Bříza list

název drogy latinsky : Folium betulae
matečná rostlina česky : Bříza bělokorá
matečná rostlina latinsky : Betula pendula
balenícena/balpočet
25,00 Kč
51,00 Kč
218,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Bříza bělokorá neboli bříza bílá, též bradavičnatá je nenáročným a odolným listnatým stromem, se kterým se lze na evropském kontinentu běžně setkat. Má oválný tvar koruny, trojúhelníkovité až vejčité listy, které se směrem ke špičce zužují a především nápadný bíločerný kmen. Bříza roste v přirozeném prostředí volně, zvláště na vřesovištích, ve světlejších lesích a jejich okrajích, na pasekách, rašeliništích, pastvinách a na skalách.

Listy břízy jsou bohaté na flavonové glykosidy, silice, pryskyřice, třísloviny, vitamín C, karoteny, organické kyseliny, saponiny, minerální látky, betulalbin, olej, cukr a fytoncidy.

Bříza přispívá k normálnímu trávení a detoxikaci, správné činnosti kloubů a může být prospěšná při kontrole tělesné hmotnosti. Kromě toho působí příznivě na fungování močových cest a ledvin. Listy břízy jsou účinným antioxidantem, napomáhají chránit buňky před oxidativním stresem, příznivě působí na činnost jater, žlučníku a v neposlední řadě na hladinu cholesterolu v krvi.

Příprava nálevu: Nálev připravíme tak, že jednu čajovou lžičku drogy přelijeme 1/4 l šálkem vroucí vody, 15 minut necháme louhovat. Pije se 2-3x denně. Ke zvýšení účinku se při přípravě čaje přidává na špičku nože jedlé sody.

Příprava odvaru: 10 polévkových lžic sušených březových listů přelijeme 4 l vody a přivedeme k varu. Vaříme asi 5 minut, poté necháme 15 minut louhovat. Odvar scedíme a přidáme do připraveného koupele.

Tato bylina je známa také pod názvy bereza, betonička, betouška, březka, břest, březa, březička, březina, bříza bílá, bříza bradavičnatá, břízka, bukvice brutnatá, bukvice černá, deruzda nebo panenka.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat