ProdejBylin.cz
vyhledat  

Bříza kůra

matečná rostlina česky : Bříza bělokorá
matečná rostlina latinsky : Betula pendula
balenícena/balpočet
85,00 Kč
322,00 Kč
1 520,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Bříza bělokorá neboli bříza bílá, též bradavičnatá je nenáročným a odolným listnatým stromem, se kterým se lze na evropském kontinentu běžně setkat. Má oválný tvar koruny, trojúhelníkovité až vejčité listy, které se směrem ke špičce zužují a především nápadný bíločerný kmen. Bříza roste v přirozeném prostředí volně, zvláště na vřesovištích, ve světlejších lesích a jejich okrajích, na pasekách, rašeliništích, pastvinách a na skalách.

Bříza je bohatá na flavonové glykosidy, silice, pryskyřice, třísloviny, vitamín C, karoteny, organické kyseliny, saponiny, minerální látky, betulalbin, olej, cukr a fytoncidy.

Bříza přispívá k normálnímu trávení a detoxikaci, správné činnosti kloubů a může být prospěšná při kontrole tělesné hmotnosti. Kromě toho působí příznivě na fungování močových cest a ledvin.

Příprava odvaru: 1 polévkovou lžíci kůry zalijte 250 ml vody a krátce povařte. Potom přeceďte.

Tato bylina je známa také pod názvy bereza, betonička, betouška, březka, břest, březa, březička, březina, bříza bílá, bříza bradavičnatá, břízka, bukvice brutnatá, bukvice černá, deruzda nebo panenka.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat