ProdejBylin.cz
vyhledat  

Brahmi nať

matečná rostlina česky : Bakopa drobnolistá
matečná rostlina latinsky : Bacopa monnieri
balenícena/balpočet
41,00 Kč
143,00 Kč
606,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 12 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Brahmi je plazivá rostlina pocházející z Indie, která dorůstá do výšky 30 cm. Má značné množství vstřícných listů podlouhle vejčitého tvaru, které jsou poměrně silné a vodnaté. Pro ně je charakteristické jasně zelené zbarvení. V době svého rozkvětu se rostlina pyšní bohatou záplavou půvabných hvězdnicovitých bělavých, světle modrých až fialových, případně také narůžovělých květů. Plodem je tobolka.

Brahmi obsahuje například alkaloidy, herpestin, saponiny, ale také bacosid. Dále beta-sitosterol, flavonoidy a řadu dalších minerálních látek.

Brahmi blahodárně působí na duševní zdraví, kognitivní funkce, paměť a schopnost koncentrace. Vyzkoušet ji mohou i lidé pro snadnější zvládání stresu.

Brahmi dále obsahuje antioxidanty, které chrání buňky před oxidativním stresem. Napomáhá udržovat normální činnost trávení a žlučníku, příznivě ovlivňuje chuť k jídlu. Přispívá k normálnímu dýchání a lze ho vyzkoušet také pro celkové osvěžení těla.

Příprava odvaru: 1 čajovou lžičku Brahmi zalijte 250ml studené vody, přiveďte k varu a vařte 2 minuty. Potom nechejte 7 minut vylouhovat a následně přeceďte. Pije se 2-3 šálky denně.

Tato bylina je známa také pod názvy brahmi, brihmi, brihmi-sak, jalanimba, nira-brahmi, nirubrahmi, nirbrahmi nebo sambranichettu.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2024 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat