ProdejBylin.cz

Borůvka nať

název drogy latinsky : Herba myrtilli
matečná rostlina česky : Brusnice borůvka
matečná rostlina latinsky : Vaccinium myrtillus
balenícena/balpočet
25,00 Kč
67,00 Kč
300,00 Kč
Cena je uvedena vč. DPH 15 % a bez případné slevy.
Chcete jiné množství?

popis a tradiční použití

Borůvka je hustě rozvětvený, nízký keřík (50 cm) s opadavými listy. Vejčitě okrouhlé listy jsou na lodyze uspořádány střídavě, jsou lysé (bez trichomů) s krátkými řapíky. Naopak květy jsou výrazně stopkaté. Mají světle zelenou korunu a zakrnělý kalich. Plodem brusnice borůvky jsou borůvky - černomodré bobule.

Borůvky se vyskytují v celé střední a severní Evropě, v severní Asii a Severní Americe. Roustou na vřesovištích, rašeliništích, v lesích.

Nať Borůvky obsahuje flavonoidy, třísloviny, glukokininy, organické třísloviny, tanin, éterické oleje, sliz, pryskyřici a myrtillin.

Borůvky jsou známým antioxidantem, to znamená, že přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem. Mají vliv na normální činnost kardiovaskulární, respektive cévní soustavy, lze je doporučit obzvláště v případě takzvaných „těžkých nohou“. Podporují správnou činnost gastrointestinálního traktu a střev. Rovněž mohou napomoci udržovat hladinu glukózy v normě, přispívají k normálnímu metabolismu lipidů a bílkovin. Borůvky by mohl vyzkoušet také ten, kdo chce mít zdravý zrak a klouby.

Příprava nálevu: 2 kávové lžičky natě přelijte 250ml vroucí vody a nechejte 15 minut louhovat. Potom přeceďte. Pije se dle potřeby 3-5 krát denně.

[ zdroje informací ]
najít v sortimentu najít v sortimentuvytisknout stránku
© 2007 - 2023 ProdejBylin.cz, všechna práva vyhrazena. Klasické zobrazení
vyhledat